The problem isn’t the price. The reality is that the shipping was added into the price. But what would happen if I wanted 2 or 3 bags? I can’t understand why I can’t find this one in local stores or even on Amazon Fresh who delivers locally. I can find the PLAIN bagels a lot easier. I tend to by them more often because they are under $7. I could have bought 3 bags of the plain one for this $18…that I spent for this one bag of cinnamon raisin. Please get this flavor into more places. This is the best gluten free bagel I have tasted so far. And toasting it really really brings it out. Its not dry, its chewy, and browns in the toaster nicely. Thank you.Well, they are expensive but worth it to me to try them. The taste is similar to other gluten-free bagels I have tried, but there are few raisins per bagel. Plus there are five bagels per pack so my husband and I each got a toasted, buttered bagel for breakfast for two days. The one remaining bagel seemed to me to be not enough food when split between us. Then I put the package, with the remaining bagel, in the car to take to our local health food store to determine if they carried this brand at a lower price than the on-line price I had paid. I just haven't gotten around to visiting the health food store yet so the pack and bagel is bouncing around in the SUV still. Also, the bagels have a dusty, kinda mildew-like look to the outside of them in spots. What's that?I didn't eat any of the bagels yet,I was so disappointed!!! I put them in the freezer.These bagels are ok but you must freeze them as soon as they arrive. I left a bag out and within a few days they were moldy and useless.Although I love this product but I didn’t think it should cost as much as it did And only at $18 and only 1 package ... plus product was yell so I would not buy this from this company. Normally one package is a little over 6 dollars.While they are good bagels for being gluten free, they are waaaaaaaaaaaay over priced. $19.13 for 5 bagels is ridiculous. The wording is misleading as I believed there were 4 packs, in which case the cost would be tolerable. $5.00 for a bagel at home is insane. Be cautious if you order these. I should have read all the reviews.My mom has purchased these from the health food store for quite a bit less. When she ordered them, she was under the impression that there would be 4 bags (of 5 bagels each) in a package. The wording is very confusing of what you actually are getting. Although she likes these bagels, they are WAY over priced when you can get them at the health food store for $6.I have never found breat better than udis..i put butter on each slice the put them in a low- medium heat frying pan and brown them. They are wzrm and soft on the insde ans lightly toasted on the outside